ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Zamarte 2

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 5-88-02-91

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

,,Przyjazna adaptacja dziecka w szkole Drukuj
Redaktor: Administrator   
30.10.2012.

Wdrażanie przedszkolaków w życie szkoły

w ramach projektu ,,Przyjazna adaptacja dziecka w szkole”

 

Pierwsze działania w ramach projektu ,,Przyjazna adaptacja dziecka w szkole” rozpoczęły się wraz z dźwiękiem pierwszego dzwonka w tymże roku szkolnym. W ramach owego zadania w naszej szkole ruszyła współpraca na płaszczyźnie dzieci- nauczyciele- rodzice. Współpraca rozwija się pomyślnie, a dzięki niej poprzez szereg działań najmłodsze dzieci są sukcesywnie wprowadzane w życie szkoły. Rodzice coraz śmielej angażują się we wspólne działania na rzecz swoich pociech, aktywnie współpracując z placówką. Od września rozpoczęliśmy w naszej szkole aktywne czytanie najmłodszym uczniom z klas 0- III  przez rodziców ,,Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato”. Rodzice chętnie przybywają do naszej placówki i czytają dzieciom. Czytanie ma swój oddźwięk w gronie rodziców, którzy będą pojawiać się także po zakończeniu działań w ramach projektu, aby dalej czytać dzieciom

W miesiącu październiku odbyły się warsztaty sportowe dla przedszkolaków            z udziałem rodziców- ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”. W rozgrywach sportowych promujących zdrowy tryb życia wzięła udział liczna grupa rodziców. Na początku spotkania dzieci wraz z wychowawcą grupy przedszkolnej- Katarzyną Graczyk zaprosiły rodziców do zabaw ruchowych przy muzyce. Przy wspólnych pląsach wszyscy rozgrzali się do czekających ich konkurencji sportowych. Następnie wychowawca grupy podzielił zarówno dzieci, jak                 i rodziców na dwie drużyny, które wzięły udział w proponowanych konkurencjach sportowych przestrzegając zasady zdrowej rywalizacji. Kilka konkurencji sportowych przygotowanych było dla samych rodziców, którzy wyśmienicie bawili się, a dzieci dopingowały swoim mamom i tatusiom. Na zakończenie rodzice mogli wziąć głęboki oddech obserwując zabawy nauczyciela z dziećmi z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Warsztaty dobiegły końca, a za moment przedszkolacy uczestniczyli wraz z uczniami klasy I w ciekawych zajęciach w ramach edukacji ruchowej. Wspólne ćwiczenia sportowe poprzez zabawę i naukę poprowadził z dziećmi pan Jacek Plata. Przedszkolacy opuścili salę gimnastyczną pełni wrażeń. Zajęcia bardzo im się podobały. Dzieci zgodnie stwierdziły, że       z chęcią wzięłyby udział w kolejnej lekcji w ramach edukacji sportowej.

Dzieci poszerzyły także swoje wiadomości w ramach edukacji przyrodniczo- ekologicznej. W warsztatach przyrodniczych w Nadleśnictwie Lutówko wzięła udział grupa przedszkolaków oraz uczniowie klasy I. Dzieciom towarzyszyli wychowawcy oraz rodzice. Zajęcia,,Skarby lasu” odbyły się pod okiem strażnika leśnego - pana Aleksandra Hermana, który zaciekawił dzieci przekazywanymi wiadomościami w połączeniu z działaniem                    i obserwacją na bazie naturalnych okazów. Dzieci zaobserwowały również życie leśnych zwierząt. Do szkoły wróciły z bagażem doświadczeń i uśmiechem na twarzy.

Nie tylko dzieci aktywnie działają i uczestniczą w rozmaitych, proponowanych przez nauczycieli działaniach. Proponowane są również szkolenia dla rodziców dzieci najmłodszych z naszej placówki. Rodzice przedszkolaków wzięli udział w kolejnym szkoleniu, które poprowadziła pani psychlog Aleksandra Mueller z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej        z Sępólna Krajeńskiego. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor - mgr Krystyna Suchomska, która powitała zebranych rodziców oraz prowadzącą zajęcia. Szkolenie n/t: ,,Jak spędzać                  z dzieckiem czas, aby rozwijać procesy poznawcze?” miało formę warsztatów, w których rodzice aktywnie uczestniczyli w proponowanych przez panią psycholog ćwiczeniach                 i zabawach. Dowiedzieli się jak wspierać rozwój procesów poznawczych, aby ułatwić dzieciom naukę.

Kolejne działania w ramach projektu są już przygotowywane do realizacji przez grono pedagogiczne. Pomysły nauczycieli obejmują dalsze działania dla przedszkolaków, uczniów klas I- III oraz rodziców. Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved