ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Zamarte 2

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 5-88-02-91

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Dalsze działania wdrażające przedszkolaków w życie szkoły w ramach ,,Przyjaznej a Drukuj
Redaktor: Administrator   
09.01.2013.

W ramach projektu ,,Przyjazna adapatacja dziecka w szkole” realizowanego  w szkołach na terenie naszej gminy, również i w naszej, zostały przeprowadzone liczne działania, które przebiegały na trzech płaszczyznach. Obejmowały one szkolenia dla rodziców i nauczycieli, rozwijały umiejętności przedszkolaków, włączały najmłodsze dzieci- z oddziału przedszkolnego w życie szkoły.. 

O wybranych działaniach  informowaliśmy wcześniej na łamach strony internetowej naszej placówki. Ostatnie z nich mialy formę warsztatów dla dzieci, także z udziałem rodziców, szkoleń dla rodziców, uczestnictwa dzieci w zorganizowanych dla nich zabawach.

Ciekawe zajęcie dla przedszkolaków- warsztaty kulinarne poprowadził pan Jacek Grabowski zwany Jackiem- Plackiem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciu. Mali pomocnicy pod bacznym okiem pana cukiernika przygotowały smaczne rogaliki i drożdżówkę. Wypieki smakowały nie tylko obecnym na zajęciu rodzicom, ale także koleżankom i kolegom z klas I- III  oraz najstarszym uczniom.

Kolejne warsztaty dla dzieci odbyły się w Muzeum Historyczno- Etnograficznym w Chojnicach. Były to warsztaty plastyczne. Dzieci przy pomocy narzędzia malarskiego wykonywały portrety, doskonaląc swoje umiejętności manualne, plastyczne. W warsztatach plastycznych pod nazwą ,,Zapachniało choinką i świętami”, które miały miejsce w oddziale przedszkolnym w naszej szkole, wraz z dziećmi uczestniczyli rodzice. Wszyscy wspólnie wykonywali ozdoby świąteczne wykorzystując do ich stworzenia makaron i kolorowy papier. Podczas warsztatów dzieci rozwinęły własną inwencję twórczą, zgodnie współdziałały, a na końcu ozdobiły stworzonymi przez siebie ozdobami zielone drzewko- choinkę, czerpiąc radość z własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych.

Sami przedszkolacy uczestniczyli wraz z uczniami z klas I- III w obchodach z okazji Światowego Dnia Misia. Do pomocy w zabawach z najmłodszymi zgłosili się uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy chętnie pomagali przedszkolakom oraz młodszym kolegom i koleżankom. W czasie tego dnia dzieci pojawiły się w szkole ze swoimi pluszakami- misiami. Z nimi uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych, tanecznych, wykonały prace plastyczne, poznały pozycje książkowe, w których bohaterami są misie, recytowały wiersz. Spotkanie zakończyło się przygotowaniem słodkiej niespodzianki- kanapek z miodem i wręczeniem dyplomów nadającym tytuł dzieciom- Przyjaciela Pluszowego Misia. Przy dźwiękach wesołej muzyki dzieci bawiły się w również w czasie zabawy andrzejkowej. Najmłodszym wróżyli starsi uczniowie z naszej szkoły. Dla samych przedszkolaków i dzieci z klas I- III znalazły się słodkości.

Najmłodsze dzieci włączane były w rozmaite działania mające na celu wdrożenie ich w życie szkoły. Aktywnie działali także rodzice i nauczyciele, biorąc udział w proponowanych dla nich szkoleniach. Ciekawe zabawy i szkolenia poszerzyły ich zakres wiadomości.

Działania w ramach projektu były realizowane sukcesywnie, pozwoliły dzieciom  z oddziału przedszkolnego wdrożyć się w życie szkoły. Zacieśniła się współpraca z rodzicami, którzy zawsze chętnie włączali się we wszelkiego rodzaju proponowane dla nich samych i dzieci działania. Mimo, iż nasz szkolny projekt dobiega końca i czas  

na podsumowanie wszystkich zadań w ramach projektu ,,Przyjaznej adaptacji dziecka w szkole”, dalej będą proponowane najmłodszym dzieciom takie formy aktywności, by mogły zintegrować się ze swoimi koleżankami i kolegami z klas I- III- informuje dyrektor szkoły- mgr Krystyna Suchomska.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved