ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

NASZ ADRES

Szkoła Podstawowa

 

• ul. Zamarte 2

• 89-430 Kamień Krajeński

• tel. (052) 5-88-02-91

POGODA

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Światowy Dzień Zwierząt Drukuj
Autor: Opiekun SU   
22.10.2014.
dzien_zwierzat.jpg 
Na całym świecie dnia 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Święto to ustanowiono w 1931 roku. Świętują organizacje ekologiczne, organizacje ratujące zwierzęta, policje dla zwierząt, patrole dla zwierząt i po prostu miłośnicy naszych małych przyjaciół. 
Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na zwierzaki, które często są krzywdzone. Miłośnicy zwierząt przypominają tego dnia jeszcze głośniej o tym, że każdemu zwierzęciu należy się opieka i szacunek!
Dlatego też, w naszej szkole Samorząd Uczniowski we współpracy z wychowawcą oddziału przedszkolnego - p. Katarzyną Graczyk oraz wychowawcą klasy III - p. Marią Mazur postanowili zorganizować akcję pt. "Pełna miska dla zwierząt ze schroniska". Akcja polega na zbiórce karmy dla zwierząt, misek, kocy, itp., które trafią do zwierząt ze schroniska 'Przytulisko' w Chojnicach.
Celem akcji jest uwrażliwienie społeczności szkolnej na potrzeby zwierząt znajdujących się w schroniskach, jak również propagowanie chęci niesienia pomocy bezbronnym i samotnym zwierzakom. Akcja trwać będzie do stycznia 2015 roku. Po tym terminie zebrana karma trafi do bezdomnych psów i kotów, które tak jak i nasi domowi pupile potrzebują ochrony i troski.
Mamy nadzieję, że coraz więcej ludzi zrozumie, że ochrona zwierząt i ich praw to nie tylko śmieszne hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.
 
sw-franciszek.jpg
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved